Instalacja i konfiguracja systemów IT

RogenX

Instalacja i konfiguracja systemów IT poprzedzona jest kompleksowym planowaniem sieci czyli procesem, którego celem jest zapewnienie właściwej infrastruktury sieciowej.

Aby osiągnąć ten cel, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej analizy wymagań użytkowników, takich jak przepustowość, prędkość transmisji czy bezpieczeństwo danych. Następnie, na podstawie specyfikacji technologii i dostępnych zasobów, należy zaprojektować odpowiednie rozwiązanie sieciowe, które zapewni nie tylko wydajność, ale także niezawodność i stabilność działania.

W procesie planowania sieci teleinformatycznych należy również wziąć pod uwagę przyszłe potrzeby i ewentualne rozszerzenie sieci. Dlatego też, jest to niezwykle ważne zadanie, które wymaga nie tylko wiedzy technicznej, ale także umiejętności analitycznych i strategicznych.

Szafy serwerowe RACK

W zależności od wielkości placówki wskazana jest agregacja urządzeń sieciowych i serwerów. Pomoże nam w tym stosowanie szaf RACK, w których zabezpieczymy wszystkie najważniejsze urządzenia infrastruktury informatycznej zakładu.

Dobór właściwej szafy serwerowej RACK gwarantuje skalowalność i przejrzystość infrastruktury informatycznej firmy.

Szafa serwerowa musi być dopasowana do obecnych i przyszłych potrzeb klienta. Wymagane jest również, aby jej konstrukcja i wyposażenie zapewniały łatwy dostęp do wszystkich urządzeń znajdujących się w jej środku.

Instalacja i konfiguracja systemów IT

Dobór sprzętu serwerowego i sieciowego to tylko jeden z etapów do zapewnienia jak największej wydajności i bezpieczeństwa informatycznego.

Wykonuję konfiguracje dla środowisk Windows oraz Linux. Są to najczęściej usługi związane z:

  • kontrolą dostępu do zasobów sieciowych
  • kontrolą dostępu do urządzeń peryferyjnych
  • kontrolą i sposobem logowania się do sieci
  • konfiguracją urządzeń sieciowych (VPN, Firewall, ACL itp.)
  • konfiguracją systemów do wykonywania wielowarstwowych kopii zapasowych (np. Veeam)
  • tworzeniem własnych skryptów kopii zapasowej